Samsun Firmaları

Çanakkale 1915 Seddülbahir Savaş Malzemeleri Müzesi

Çanakkale 1915 Seddülbahir Savaş Malzemeleri Müzesi ikinci defa Manavgat'taManavgat Belediyesi, gezici müzesi olan Çanakkale 1915 Seddülbahir Savaş Malzemeleri Müzesi'ni ikinci defa Manavgat’a getireceğini bildirdi.

Gezici müzenin 16-22 Şubat tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi’nde ziyarete açılacağı belirtildi. Gelibolu Yarımadası ve Çanakkale bölgesinin en çok ziyaret edilen “Çanakkale 1915 Seddülbahir Özel Müzesi” Çanakkale’den Anadolu’ya adlı proje kapsamında, şehitliği göremeyen vatandaşlara ulaşmak amacıyla oluşturulduğu kaydedildi.

Müzede Çanakkale savaşlarına ait görsel ve yazılar, 1915 çekimi 30 dakikalık özel belgesel film, savaş ve hatıralarını anlatan resim ve tablolar, temsili mezar ve şehitlikler, Çanakkale savaşını canlandıran hastane çadırı, gerçek ebat ve kıyafetleriyle askerlerden oluşan 4 bin parça eserin yer aldığı belirtiliyor.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kültür hizmetleri kapsamında 1 hafta boyunca öğrencilerin ve Manavgat halkının ücretsiz olarak müzeyi gezebileceklerini söyledi. Sözen, gezici müze ilgili şu bilgileri verdi: "Belediyelerin bir görevi de milli duygularımızı gelecek nesillere onların bu alandaki eğitimlerine katkıda bulunarak aktarmaktır. Çanakkale müzesini öğrencilerimizin ve çocuklarımızın görmesi manevi anlamda büyük değer taşıyor. Çocuklarımız bu vatan topraklarının ne kadar zorluklarla kazanıldığını bir kere daha böylece kavramış olacak. Tüm Manavgat halkımızı ve öğrencilerimizi Çanakkale 1915 Seddülbahir Müzesi’ni gezmesini öneriyorum."

Çanakkale 1915 Seddülbahir Savaş Malzemeleri Müzesi

Çanakkale 1915 Seddülbahir Savaş Malzemeleri Müzesi Antalya Manavgat'ta