Samsun Firmaları

Erdoğan: Taksim Meydanı'yla ilgili ısrarı yanlış, hatta art niyetli buluyorum

Erdoğan: Taksim Meydanı'yla ilgili ısrarı yanlış, hatta art niyetli buluyorum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sebebiyle farklı sektörlerden 434 işçiyi Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Kabulde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de hazır bulundu.

1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutlayan Erdoğan, 434 işçiyi kabul ettiğini belirterek, "Milletin evine hoşgeldiniz." dedi. "Taksim Meydanı'yla ilgili ısrarı yanlış, hatta art niyetli bulduğumu ifade etmek istiyorum." diyen Erdoğan, siyasetin içinde uzun yıllardır bulunduğunu hatırlattı.

Tüm siyasi partilerin Taksim'de miting yapmak isteyeceğine dikkat çeken Erdoğan, böyle bir miting yapmanın ise tüm İstanbul'u adeta felç etmek anlamına geleceğini söyledi. İstanbul'da artık miting yapabilecek çok meydan bulunduğunu anlatan Erdoğan, Kadıköy Meydanı'nın zaten miting alanı olmaması gerektiğini kaydetti.

1 Mayıs'ı tatil ilan ettiklerini dile getiren Erdoğan, Taksim'de yaşanan acıyı bildiklerini ve anladıklarını ifade etti. Taksim Meydanı'na bu sebeple sendikaların temsilcilerinin kabul edildiğini belirten Erdoğan, illa Taksim'de kutlama yapmada ısrar etmenin kaos olacağını savundu.

"Birilerinin keyfi, birilerinin tatmini için tüm İstanbul halkı veya diğer vilayetlerdeki halkın hukukunu kimseye çiğnetmeyiz." diyen Erdoğan, İslamiyet'in çalışan hakkına büyük önem verdiğini ifade ederek, bu konuda ecdadın da çok titiz davrandığını vurguladı. Erdoğan, işçi hakkı konusunda Mimar Sinan'dan konuya ilişkin bir örnek verdi. "Benim için her işçinin emeği kutsaldır." diyen Erdoğan, hak aramanın çok önemli olduğunu belirterek yıkıcılığa, vandallığa asla izin vermeyeceklerini vurguladı.