Samsun Firmaları

Hagi'nin oğlu Fiorentina'ya transfer oldu

Hagi'nin oğlu Fiorentina'ya transfer oldu İtalya'da yıllarca top koşturan ünlü forvet Adrian Mutu, İanis Hagi'nin transferi doğruladı. Galatasaray'ın efsane 10 numarasının oğlu Fiorentina'da 1 yıl için bir milyon euro alacak

Romanya ve Türk futbolunun efsane oyuncusu George Hagi'nin oğlu Florentina'ya transfer oldu. Prosport'un haberine göre henüz 17 yaşına girmeyen Hagi'nin oğlu İanis Hagi gelecek sene Florentina forması giyecek. Uzun yıllar İtalya'da top koşturan Adrian Mutu'nun da transferi doğruladığını ve transfer hakkında "Fiorentina kendisini geliştirmesi için tüm imkanlara sahip iyi bir kulüp. İanis Hagi için iyi bir seçim. Seri A diğer liglerden farklı, kendini sürekli zorlaman ve geliştirmen gerekli. Bu da İanis'i daha üst seviyeye getirecektir." dediğiniyazan Prosport genç orta saha oyuncusunun senelik 1 milyon euro alacağını yazdı.

Ianis Hagi 2014 aralık ayında daha 16 yaşında iken babasının teknik direktörü ve sahibi olduğu Viitorul Constanta takımında ilk 1. lig maçına çıkmıştı.