Samsun Firmaları

Hamzaoğlu: Nasıl bu gaflete düştüm, iki gündür neredeyse uyuyamıyorum

Hamzaoğlu: Nasıl bu gaflete düştüm, iki gündür neredeyse uyuyamıyorum Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, şampiyonluk kutlamaları sırasında Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak'ın küstürülmesi ile ilgili olarak, "Nasıl bu gaflete düştüm, iki gündür neredeyse uyuyamıyorum." dedi.

Türkiye Kupası finalinde yarın akşam saat 20.30’da Bursa Atatürk Stadı'nda karşılaşacak olan Bursaspor ve Galatasaray teknik direktörleri ile kaptanları maçla ilgili değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Çelik Palas Otel'deki toplantıda Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş ile kaptan Ozan İpek, Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu ile kaptan Selçuk İnan maçla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Hamza Hamzaoğlu, "Hem Şenol hocamız hem oyuncularını bu seneki ortaya koydukları iyi futboldan ve zevkli mücadelelerinden dolayı tebrik etmek istiyorum. Türkiye kupasını görüyorsunuz her iki takım da çok istiyor. Onunla yatıp onunla kalkıyoruz diyebiliriz. İki takımda mücadeleyi ve iyi futbolu ön planda tutan takımlarız. Yarın da sadece futbol oynamaya çalışan ve kazanmaya çalışan iki takım olacak. Mecburen bunlardan biri kazanacak ve birisi kaybedecek. Her şeyden önce futbolun kazanmasını ümit ediyorum. Her iki takımın da kendi takımını destekleyeceği, hak edenin kazandığı güzel bir maç olsun diliyorum, her iki takımada başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

"MOTİVASYONUMUZ DEVAM EDİYOR"

Hamza Hamzaoğlu, bir gazetecinin, sözleşmelerinin bittiğini hatırlatması üzerine, "Bir şey düşünmedik bu güne kadar. Biz hala takımımızın başarısı için devam ediyoruz. Sözleşmemiz bitmiş yada bitmesi önemli değil. Motivasyonumuz devam ediyor, hatta eskisinden daha iyi devam ediyor. Bir sıkıntı yok." diye konuştu.

"NASIL BÖYLE BİR GAFLETE DÜŞTÜM, İKİ GÜNDÜR UYUMUYORUM"

Bir gazetecinin, 'Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak ile ilgili yaşanan sıkıntıları hatırlatarak, "Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak ile görüşme fırsatı buldunuz mu?" sorusuna, Hamza Hamzaoğlu şu karşılığı verdi: "Yönetim kurulu olarak birlikte aldıkları bir karar vardı. Bu çok doğal bir şey. Ama biz onları da, orada çağırıp onure etmek vardı, en azından benim de aklımda o vardı. Fakat oradaki atmosfere bir an kendimizi kaptırdık. Takım tur atmaya başladı, aklıma geldiğinde ben kenara koştum, Selçuk'u da aldım hatta. Kenarda duruyorlar, alalım birlikte fotoğraf çektirelim dedim. Ama onlar orada epey bekledikten sonra yukarı çıkmışlar galiba. Ben üzüldüm. Onlar açısından bir sıkıntı yok. Biz kendi adımıza üzüldük. Ben kendi adıma üzüldüm. Nasıl orada öyle bir gaflete düştüm de unuttum. Herkes unutabilir ama ben unutamam. Hala kendimi eleştiriyorum. İki gündür neredeyse uyumuyorum. Onlar bir sıkıntı yok diye beni teksin ediyorlar ama ben hala büyük üzüntü duyuyorum."

"KALEDE SİNAN OLACAK"

Bir soru üzerine, Chedjou'nun iyileştiğini, yarın ki maçta ihtiyaç halinde kullanacağını söyleyen Hamzaoğlu, kalede ise Sinan'a görev vereceğini ifade etti.

Hamzaoğlu, "Yarın kalede Sinan olacak. Muslera bizim için önemli bir değer ama eksik olan hiçbir şeyimizde hayıflanmadık. Ama Sinan da Muslera kadar olmasa da görevini yapacaktır. Hem Sinan veEray, sezon başından beri bunu için hazırlandılar. İkisine de güveniyorum." ifadelerini kullandı.

Taraftarlara da seslenen Hamzaoğlu, "İki takımda finale kalmayı başardılar. Amacına ulaştılar, kazandılar. Yarın bu kazanımların coşkusunu yaşama günü. İnşallah yarın iki takım taraftarları da bu coşkuyu yaşarlar. İnşallah hak edenin kazandığı, kazananın da hak edeni tebrik ettiği bir maç olsun." dedi.

SELÇUK: DÜNE KADAR ŞAMPİYONLUK SARHOŞLUĞU İÇİNDEYDİK

Galatasaray'ın kaptanı Selçuk İnan ise değerlendirmede bulundu: "Yaşamış olduğumuz çok önemli bir şampiyonluktan sonra ikinci büyük kupayı da almak hedefimiz sezon başından beri vardı. Çok zor maç olacağın biliyoruz. Bursaspor'un ne kadar güçlü bir rakip olduğunu biliyoruz. Onlara saygı duyuyoruz. Tabi bizim hedefimiz farklı. Bu sezon iki kupa ile tamamlamak istiyoruz. Şampiyonluk kutlamalını bile yarıda kestik. İnşallah o kupayı da alır gideriz. Rehavet olmaması için hocamız elinden geleni yaptı. Dürüst olmak gerekirse, şampiyonluğun verdiği bir mutluluk, sarhoşluk düne kadar devam ediyordu. Düne itibariyle konsantre olmaya başladık. Sadece ben değil bütün takım arkadaşlarım iki kupayla bitirmek istiyor. Bütün takım bunun farksında. O kadar güzel bir maç olacak ki ben bunun garantisini veriyorum. Çünkü iki takımda çok iyi futbol oynuyor. Herkes bunun tadını çıkarsın ve iyi olan kazansın."

"SİNAN'A DA ERAY'A DA GÜVENİYORUZ"

Selçuk, yarın ki maçta Muslera'nın olmayacak oluşuyla ilgili ise, "Muslera çok iyi bir kaleci ama biz bir takımız. Burada biz takım olarak Sinan'a da Eray'a da güveniyoruz. Çok iyi kalecilerimiz var. Musle8ranın yokluğu bir alışkanlık olarak bir eksiklik olacağını düşünüyorum ama kalite olarak bir eksiklik olmayacaktır. Hocamız Eray ya da Sinan'ı artık hangisini oynatırsa." şeklinde konuştu.

"ŞENOL HOCAYLA BU KAPAPIY KALDIRDIM, HAMZA HOCA İLE DE KALDIRMAK İSTERİM"

Bir gazetecinin, "Her iki hoca ile çalıştın, yarın için sende hangi hocayı taktiksel anlamda önde görürsün?" sorusuna şu cevabı verdi: "Şenol hocam ile bu kapıyı kaldırdım ama Hamza hocamla bunu kaldırmadım. İnşallah Hamza hocamla da kaldırmak nasip olur. İkisini de o kadar seviyorum ki, onları değerlendirmek haddim değil. Onların kalitesini sizler de biliyorsunuz. Şenol hocamın buralara gelmemde emeği çok büyük. Hamza Hocamla da daha önce çalıştık. İlk maçında o vardı. Hamza hocam kişilik açısından hemen hemen Şenol hocamın aynısı. Onun yolunda."