Samsun Firmaları

Eczacıbaşı VitrA’ya ikinci Amerikalı

Eczacıbaşı VitrA’ya ikinci Amerikalı Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı, Jordan Larson'dan sonra yeni bir Amerikalı oyuncuyu daha kadrosuna katarak, Amerika Milli Takımı'nın genç pasörü Molly Kreklow ile anlaşma imzaladı.

Geçen sezon Almanya Ligi şampiyonu Dresdner SC Takımı’nda oynayan Molly Kreklow’un genç ve yetenekli bir oyuncu olduğunu belirten Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı Menajeri Nalan Ural, "Amerika Milli Takımı’nın 2011’den bu yana kadrosunda yer alan Molly’nin Avrupa’da bir yıllık deneyimi var. Molly’nin, Takımımız’la iyi uyum sağlayıp, başarılı bir grafik sergileyeceğine inanıyoruz." dedi.

Almanya’dan sonra ikinci Avrupa deneyimini Türkiye’de, Avrupa ve dünya şampiyonu olan Eczacıbaşı VitrA’da yaşayacağı için çok mutlu olduğunu belirten Molly Kreklow ise "Yeni sezonda yeni başarılar için hep birlikte çalışacağız." dedi.

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün Türkiye dışında da çok iyi bilinen bir kulüp olduğunu belirten Molly Kreklow, "Yaklaşık yarım asırdır sporun ve voleybolun içinde, aynı zamanda dünyanın en iyi oyuncularının kadrosunda yer almak için tercih ettiği başarılı bir Kulüp. 2015’te Dünya ve Avrupa Şampiyonu olarak fazlasıyla dikkat çeken Eczacıbaşı VitrA’nın kadrosunda yer alacağım için büyük gurur yaşıyorum. Türkiye’nin ve Eczacıbaşı VitrA’nın benim için çok önemli ve iz bırakan bir deneyim olacağına inanıyorum. Yeni sezonda yeni başarılar için hep birlikte çalışacağız." diye konuştu.

MOLLY KREKLOW KİMDİR?

Amerika Milli Takımı kadrosunda yer alan Molly Kreklow, 1992 Minnesota doğumlu ve 1.83 m boyunda. Voleybola Delano Lisesi'nde başlayan Kreklow, 2010-2014 yılları arasında Missouri Üniversite Takımı'nda oynadı. Geçtiğimiz sezon Almanya Ligi Şampiyonu Dresdner SC Takımı'nda forma giyen Molly Kreklow bu sezon Eczacıbaşı VitrA kadrosunda yer alacak.

Milli Takım başarıları arasında; 2008'de 18 yaş altı, 2010'da 20 yaş altı NORCECA Kıta Şampiyonluğu bulunan Molly Kreklow, 2011 yılından bu yana A Milli Takımı kadrosunda yer alıyor.